čtvrtek 20. 9.
LIVEUROPE FESTIVAL
18:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Další ročník Liveurope festivalu představí opět celou řadu hudebních objevů Evropy nejrůznějších žánrů.

JFDR /Is

Nejnovější projekt islandské hudebnice Jófríður Ákadóttira, kterou znáte ze skupin Samaris, Pascal Pinon či Gangly. Minimalistická směs kytar s elektronikou a křehkým vokálem.

KATARÍNA MÁLIKOVÁ /SK

Album Pustvopol Kataríny Málikové z roku 2017 se stalo jedním z nejvýraznějších debutů na slovenské scéně za poslední roky. 4 nominace na Radio_Head Awards, 11. místo v žebříčku World Music Charts Europe. Magická kombinace lidové hudby, elektroniky i klasiky v podání Kataríny a její kapely patřilo k nejlepším zážitkům festivalu Pohoda 2017. Festival Liveurope nabízí šanci zopakovat si tento zážitek v klubovém prostředí.

Plàsi /Gr/Se

Mikael Bitzarakis alias Plàsi se narodil na ostrově Kréta, ale vyrůstal hlavně ve Švédsku, což se odráží i na jeho tvorbě. Plàsi vystudoval skladbu na hudební škole ve Stockholmu, vydal letos debutové album People a pokud vám ze sluchátek zní často José Gonzáles, Sufjan Stevens nebo Kings of Convenience, bude pro vás Plàsi zaručeně nový objev.

French 79 /Fr

French 79 je nový, čistě elektronický projekt nadaného hudebníka a producenta Simona Hennera z Marseille (Kid Francescoli, Martin Mey). V poslední době se o něm ve Francii mluví čím dál víc a může za to jeho čerstvé album Olympic. Do Prahy ho přijede představit v live setu a v doprovodu projekcí.


 
Doporučujeme